Przejdź do strony:

Dnia 30.09 uczennice z klasy II d Wiktoria Gliszczyńska, Julia Marciniak, Weronika Paluszczak, Zofia Szulc i Aleksandra Zygmaniak wraz z wychowawczynią p. Patrycją Kędziorą wzięły udział w spotkaniu z uczniami klasy 1b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu. We wspomnianej placówce nasze uczennice przyłączyły się do akcji mającej na celu propagowanie czytelnictwa i czytały pierwszoklasistom książkę pt. „Interesy Pana Kota”. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, na koniec obdarzając nas burzą oklasków, co dało nam satysfakcję ze spotkania. Miałyśmy też okazję spróbować ekologicznej żywności oraz oczyszczającego soku z buraków, jabłka i cytryny, włączając się w projekt „Śniadanie daje moc”, który tego dnia odbywał się w SP nr 3. Z miłą chęcią będziemy kontynuować działania związanie z propagowaniem czytelnictwa, pamiętając o słowach Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. 

Patrycja Kędziora

29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza z debatą z udziałem kandydatów. Bardzo licznie przybyli na nią przedstawiciele klas, którzy zadawali wyborcom różne pytania. Uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi  na temat planów wyborczych. Spotkania społeczności szkolnej to wspaniała okazja do poszerzania znajomości szkolnych i klasowych. Wyniki wyborów NIEBAWEM. 

 

 

Samorząd Uczniowski

Na zajęcia artystyczne p.Dorota Mucha zaprosiła jedną z mam, która w swojej rodzinie słynie z pięknych dekoracji robionych z warzyw. Pani Agata zaprezentowała niezwykłe umiejętności manualne grupie uczniów z klasy trzeciej. Poszły w ruch specjalistyczne noże do warzyw. Bohaterem tego spotkania był porsmiley. Uczniowie nie tylko zobaczyli, ale sami wykonali piękny kwiat z tego warzywa. Pani Agata z wielką cierpliwością demonstrowała kolejny etap pracy. Dziękujemy naszemu gościowi za sponsoring warzyw, które posłużyły do wykonania rzeźby warzywnej. W trakcie zajęć było wiele radości. Uczniowie mieli także wspaniałą okazję pracować nad takimi umiejętnościami jak: skupienie uwagi, wyciszenie, precyzja ruchów. W ostatecznym efekcie nietypowa rzeźba zachwyciła wszystkich. 

Dorota Mucha

23 września klasa 2a zorganizowała nockę w szkole. Około godziny 18 rozpaliliśmy ognisko, na które zaprosiliśmy naszych kochanych Rodziców. Podziękowaliśmy im za wsparcie i pomoc w ubiegłym roku szkolnym. Później były różne gry i zabawy. Nie zabrakło pyszności, takich jak kiełbaski, sałatki, ciacha, zakąski. Po zjedzeniu usmażonych przez nas kiełbasek urządziliśmy sobie maraton zumby, w którym uczestniczyła cała klasa. Kiedy nasi rodzice poszli do domów, bawiliśmy się na korytarzu i holu szkoły. Razem z p.Wiesławą Stankiewicz i p.Katarzyną Wilińską-Jóźwiak przeprowadziliśmy turniej tenisa stołowego. Około godziny 22:00 nasi jubilaci: Emilia Sowińska, Dominik Kaczmarek i Mateusz Kluczyński poczęstowali nas pysznym tortem upieczonym przez naszą specjalistkę z klasy Agnieszkę Balcerek. Po jego zjedzeniu wpadliśmy na pomysł pośpiewania karaoke. Grzecznie spaliśmywink do 7, a około godziny 8 opuściliśmy szkołę. Szkoda, że noc tak szybko mija, bo uwielbamy spędzać ze sobą czas:).  

Paulina Augustyniak, Dominika Siudzińska i Dagmara Nowicka
Przejdź do strony:
Uczniowie