Przejdź do strony:

Dnia 21 czerwca uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielem chemii odwiedzili Wydział Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. W pierwszej części spotkania młodzież miała okazję obserwować ciekawe doświadczenia chemiczne wykonywane przez pracowników naukowych Uczelni. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemicznych, gdzie każdy samodzielnie wykonywał szereg reakcji chemicznych z chemii nieorganicznej np. reakcje strąceniowe, czy reakcje kompleksowe. Zajęcia były przeprowadzone w bardzo ciekawy i interesujący sposób, uczniowie wrócili więc zadowoleni i pełni wrażeń. Chciałam bardzo podziękować Pani dr inż. Emilii Konował za zorganizowanie i umożliwienie udziału w  warsztatach, które wzbogaciły naszą wiedzę praktyczną  z zakresu chemii.                                                                                                          

Patrycja Kędziora

Grupa uczniów z naszej szkoły 21.06.2016 wybrała się wraz z opiekunami : p.Lidią Potocką-Kaczmarek, p.Anetą Jankowską - Łukomską i p.Krzysztofem Dzydzanem na wycieczkę turystyczno - przedmiotową do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najwyższego budynku w Polsce w kategorii wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Widoki były niesamowite, a panorama Wrocławia zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie. Drugim punktem wycieczki było  najstarsze w Polsce, położone na 33 ha wrocławskie ZOO. W tak dużym obiekcie mogliśmy podziwiać ogromną liczbę zwierząt, których jest tutaj ponad 10,5 tysiąca, nie licząc bezkręgowców, do tego baszta niedźwiedzi, słoniarnia, pawilon małp i ptaszarnia, motylarnia oraz duży kompleks z płazami i gadami. Największe wrażenie zrobiła na uczniach wizyta w Afrykarium, ogromnym krytym obiekcie, w którym mogliśmy podziwiać pływające nad nami rekiny, płaszczki, manty, żółwie i kapiące się pod wodospadem hipopotamy. Zainteresowani uczniowie mogli posłuchać ciekawostek o faunie świata opowiadanych przez nauczycieli. Podczas powrotu nie zapomnieliśmy o naszych piłkarzach i Mistrzostwach Europy, uważnie słuchaliśmy relacji i kibicowaliśmy naszej drużynie. Wrocław to miejsce, do którego na pewno warto wrócić, my też tam jeszcze kiedyś wrócimy ;-)

Krzysztof Dzydzan

W poniedziałek 20.06. klasa 3g zaprosiła swoich Rodziców na ostatnie spotkanie w murach gimnazjum. Na początek uczniowie zaprezentowali przedstawienie inspirowane różnymi wydarzeniami z życia szkoły i klasy. Było o lekcjach, wycieczkach, pierwszych miłościach i rozterkach sercowych. Nie zabrakło też popisowego tańca, który wywołał na twarzach zgromadzonych ogromny uśmiech. Dzięki uprzejmości mam kolejne chwile upływały nam przy smacznych wypiekach, kawie i herbacie. Wspominaliśmy minione lata, oglądając klasowe zdjęcia i zastanawiając się nad tym, jak ten czas szybko leci. 
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom i uczniom za pomoc i wspólnie spędzone, pełne wzruszeń chwile. 

Urszula Dorsz

Wszystko się kiedyś kończy. Po trzech latach przyszło nam żegnać się ze spotkaniami na zajęciach dodatkowych, które odbywały się co tydzień. W kółku ,,Wybieram Mat-Fiz” przez wszystkie trzy lata pobytu w gimnazjum wytrwale brali udział Dorota Michalak 3e, Weronika Nowak 3e, Julia Przybylska 3e, Marcin Marciniak 3e oraz Konrad Szychowiak 3g. Na naszych zajęciach przy herbatce i słodkim zmagaliśmy się z zadaniami fizycznymi łatwiejszymi i tymi trudnymi. Przygotowywaliśmy się i braliśmy udział w konkursach fizycznych oraz szlifowaliśmy naszą wiedzę i umiejętności na egzamin gimnazjalny. Dla tych, którzy interesowali się astronomią, była możliwość spotkań na kółku astronomicznym. Były to chwile oddechu od codziennej nauki. Tu bawiliśmy się, nie brakowało śmiechu i długich rozmów. Budowaliśmy rakietę, oglądaliśmy prezentacje dotyczące Wszechświata i badania nieba, graliśmy w grę symulującą loty kosmiczne, poznaliśmy budowę teleskopów i dokonaliśmy pierwszych obserwacji. W tych zajęciach przez trzy lata brali udział: Konrad Szychowiak 3g, Maurycy Królik 3e, Wojtek Byczkowski 3e oraz Adam Kierojczyk 3h. 15.06.2016 zorganizowaliśmy wspólne spotkanie pożegnalne. Przy pizzy i przepysznym cieście, które upiekła dla nas Dorota, mieliśmy okazje porozmawiać ostatni raz w tym gronie. Liczymy jednak na spotkania już jako Absolwenci naszego gimnazjum. 
Wszystkim Wam bardzo dziękuję za to, że mogliśmy spotykać się, że mieliście siłę i ochotę zostawać na kolejne zajęcia po ciężkim dniu w szkole. Dziękuję za Wasz humor i wspaniałą współpracę. Życzę Wam wielu sukcesów w nowych szkołach, rozwijania swoich zainteresowań i pasji.                                                                                 

Ewa Rubisz
Przejdź do strony:
Uczniowie