Przejdź do strony:

28 i 29.10 odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu "Przedsiębiorczość". Zastępca burmistrza Lubonia p. Mikołaj Tomaszyk odwiedził klasę 3a, natomiast właściciel firmy Pol-Agri p. Marek Marciniak rozmawiał z uczniami klas 3b oraz 3i. P. Tomaszyk przedstawił własną drogę od ucznia X Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu do pracownika naukowego UAM i wiceburmistrza. P. Marcinak opowiedział o przebiegu swej pracy zawodowej do utworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Trzecioklasiści otrzymali wiele rad i wskazówek. Oby dobrze wykorzystali je w przyszłości! Za zorganizowanie spotkań serdecznie dziękujemy p. Emilii Bryś z Urzędu Miasta Luboń. 

Jolanta Walczak

Pomysł na popołudnie - pobyć razem, porozmawiać i obejrzeć dobry film. Uczniowie klasy 1h, zamiast nudzić się w domu, postanowili wykorzystać możliwości multimedialnej sali 119 i wspólnie oglądali wybrany przez siebie film "Na skraju jutra". Było jak w małym, kameralnym kinie: zgaszone światła, chipsy, obsadzone pierwsze rzędy i superbohater ratujący nasz świat przed obcymi z kosmosu. Mam tylko nadzieję, że na sprawdzianie z geografii w odpowiedzi na pytanie o tajemnice kosmosu moi uczniowie nie będą opisywac Mimików, Alfy i dowodzącej Omegi smileyFilm szczerze polecamy.

Joanna Chęcińska

21.10 odbył się w Kórniku Finał Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Pływaniu drużynowym. Zawody, jak zwykle, zgromadziły po kilkanaście drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów. Na poziomie gimnazjów do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu stawiło się 11 sztafet. Nas reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Kruger 3e,Karina Frąckowiak 3e, Aleksandra Urbaniak 2h, Karolina Puk 1a, Jadwiga Hawrusik 1h, Małgorzata Rosół 2a, Krzysztof Walczak 3e, Miłosz Latosi 3f, Juliusz Damulis 1e, Błazej Lechna 1g, Adrian Marciniak 1a, Michał Kowalski 2h, Jakub Skorliński 2d. Od samego początku wyścigu było widać, że mamy szansę na dobry wynik. Ze zmiany na zmianę walka stawała się coraz bardziej zacięta, a wszystkie zawodniczki i zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne metry dystansu. Ostatnie zmiany potwierdziły wysokie umiejętności naszych uczniów. W końcowym efekcie  zajęliśmy trzecie miejsce i brązowy medal, ze stratą jedynie 0,53 sekundy do drużyny z drugiego miejsca. Sztafeta z Gimnazjum nr 2 weźmie udział w Finale Wojewódzkim. Gratulujemy dziewczynom i chłopcom! Czekamy na kolejne sukcesy. 
Warto tutaj przypomnieć, że uczniowie naszej szkoły, jak w ubiegłych latach, biorą udział w cotygodniowych treningach na basenie AWF w Poznaniu. 

Hanna Grus-Krężelewska

W ostatni czwartek uczniowie klasy 3 C  z  p. Barbarą Małecką i p. Michałem Szwackim wzięli udział w internetowej lekcji na żywo ,,Opowieści o Żydach polskich". W lekcji wzięło udział blisko 400 tys. uczniów z całego kraju. Dzięki wirtualnej wycieczce odwiedziliśmy nowe Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Naszymi przewodnikami po ponadtysiącletniej historii  byli  Maria Seweryn i Maciej Orłoś. 

                   
 

Michał Szwacki
Przejdź do strony:
Uczniowie