Przejdź do strony:

6.12 Mikołaj i jego pomocnicy pojawili się w naszym gimnazjum, by przypomnieć wszystkim, że najważniejsze w nadchodzących świętach są bliskość i radość. Za sprawą uczniów naszej szkoły wszyscy przybyli na mikołajkowy poranek mogli doświadczyć tych uczuć. Gimnazjaliści zaprosili najmłodszych mieszkańców Lubonia i okolic na przedstawienie pt. „Kopciuszek”, do którego uczniowie przygotowywali się już od kilku tygodni. Sami tworzyli dekoracje, wymyślali kostiumy dla  postaci, w które z wielką pasją się wcielili. Przedstawienie (reżyseria p. Katarzyna Kozłowska) okazało się wielkim sukcesem. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy stwierdzili, że gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie. Po spektaklu rozpoczął się koncert „Zimowe piosenki”. Łukasz Kalinowski, Ania Klemczak i Michalina Maćkowiak wykonali piosenki, których przewodnimi motywami były zima i zbliżające się święta. W tym czasie dzieci wraz z pomocnikami Mikołaja ruszyły do tańca. Scena została opanowana przez najmłodszych. Podskokom i piruetom nie było końca. Mikołajkową zabawę zakończyły dziewczyny z  zespołu tanecznego prowadzonego przez p. Klaudię Lamch. Zaprezentowały układ mikołajkowy z pomponami, który zakończył się wspólnym tańcem z dziećmi. Maluchy w czasie całej imprezy mogły malować, wycinać, tworzyć łańcuchy – o to wszystko zadbali nasi animatorzy. Stanowiska, przy których każdy mógł stworzyć świąteczną kartkę lub ozdobę, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieciom podobała się także atrakcja związana z malowaniem twarzy. W przedstawieniu udział wzięli: Michalina Maćkowiak, Anna Klemczak, Barbara Rosa, Olga Augustyniak, Dominika Szymanda, Marta Bendowska, Paulina Szukalska, Łukasz Kalinowski i Jakub Rafiński. Dziękujemy p. Anecie Łukomskiej, p. Klaudii Lamch,  p. Łukaszowi Budzyńskiemu i wszystkim uczniom, którzy pomagali przy organizacji imprezy i czuwali nad jej przebiegiem. 

 

 

Katarzyna Kozłowska

Samorząd Uczniowski zaprasza Uczniów, Rodziców i Przyjaciół na Koncert Charytatywny „Jestem Świętym Mikołajem”. Odbędzie się on 12 grudnia w Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Rozpoczniemy go o godzinie 18.00. Wśród atrakcji: występy uczniów, kącik dla dzieci, konkursy, słodki poczęstunek, zdjęcia ze świętym Mikołajem. W zamian za wejście przyjmować będziemy artykuły papiernicze, nowe zabawki i słodycze. Wykonamy z nich świąteczne paczki dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przyjdźmy wszyscy z rodzinami i zostańmy Świętymi Mikołajami w te święta! 
Na zdjęciach - spotkania SU - przygotowania do koncertu

Samorząd Uczniowski

Mateusz Gawrysiak z klasy 1g to ekspert w obsłudze programu PREZI- programu, który zyskuje na popularności, a służy do robienia prezentacji komputerowych, m.in. w modelu chmury. Jest to oprogramowanie do tworzenia i przedstawiania prezentacji na tzw. wirtualnym płótnie. Mateusz uczył na jednej z lekcji o możliwościach tego programu. Pani Dyrektor, wychowawczyni p. Pordąb oraz koledzy i koleżanki zyskali cenne wskazówki, jak wykorzystać i używać PREZI do codziennej pracy. Julia Marciniak i Zuza Gawrysiak również pracują z tym programem i podpowiadały nam, jakie funkcje tego programu one uważają za przydatne. Dziękuję ogromnie Julii, Zuzie i Mateuszowi za naukę i pomoc w tworzeniu nowych i ciekawych prezentacji. Cała grupa stoi teraz przed wyzwaniem stworzenia własnej prezentacji w jezyku angielskim o Australii, oczywiście w PREZI. Efekty poznamy po świętach. Dorośli, uczmy się od dzieci i naszych uczniów, a Wy, drodzy uczniowie, korzystajcie z wiedzy swoich koleżanek i kolegów i uczcie się nawzajem, bo jak widać w przypadku naszej grupy, WARTO. Dziękuję!  

             
 

Hanna Pordąb

3.12 klasy 3c, 3i, 3d, 1f oraz 2c gościły na lekcji wychowawczej oraz lekcjach geografii niezwykłego gościa, którego przybycie było dla wszystkich ogromną niespodzianką. Gościem była Pani Dominika Niewitecka, mama jednego z naszych kolegów, która została zaproszona  przez p. Łukomską oraz p. Boruń. Pani Dominika w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam o swojej drugiej małej ojczyźnie-Egipcie. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tamtych ludzi i ich zwyczajów. Mogliśmy nawet skosztować egipskich słodkości, które dopiero co przyjechały do Polski. Niektore zachowania i tamtejsze obyczaje odbiegaly od europejskich norm, jednak chyba właśnie na tym polega magia tego miejsca. Oprócz ciekawych opowieści i poczęstunku nauczyliśmy się kilku podstawowych zwrotów w języku arabskim. Choć były nieco skomplikowane, daliśmy radę je powtórzyć. Zobaczyliśmy także przepiękne podwodne zdjęcia, ponieważ jak się dowiedzieliśmy, nurkowanie jest jedną z największych pasji Pani Dominiki. Juz czekany na kolejne spotkanie:) 

 

 

Magdalena Różańska klasa 3c
Przejdź do strony:
Uczniowie