Przejdź do strony:

Wszyscy, którym nie jest obce pomaganie innym, mogą przyłączyć się do kolejnej akcji organizowanej przez wolontariuszy z naszej szkoły. Do końca września zbieramy maskotki (nowe i używane) dla Fundacji „Dr Lucy”. Staną się one cegiełkami i pomogą w adopcji bezpańskich psów. Maskotki można przynosić do końca września do p. Hąci i p. Przybylskiej. Dziękujemy! 

                         

 

Paulina Hącia

Dzisiaj (11.09) uczniowie klasy 1 d ze swoją wychowawczynią p. Katarzyną Paradowską udali się na cmentarz, aby posprzątać zbiorową mogiłę więźniów obozu w Żabikowie, którą opiekuje się nasza szkoła. Pierwszoklasiści oczyścili grób i uprzątnęli jego otoczenie. Wszyscy bardzo ładnie pracowali. Uczą się w G "Dwójce" dopiero od dwóch tygodni, a już pokazali, że są odpowiedzialni i potrafią rzetelnie pracować. Dziękuję bardzo dziewczynkom: Natalii, Oli, Kasi, Romce, Roksanie, Julii oraz chłopcom: Jankowi, Hugo, Mateuszowi, Marcelowi, Wojtkowi, Kamilowi, Marcinowi i Piotrkowi. 

 


 

Jolanta Walczak

30 września 2014 roku w naszej szkole przeprowadzimy demokratyczne wybory do władz Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015. Wybory to nie tylko dzień głosowania. To cały proces i cykl wydarzeń.  Czekamy na plakaty i ulotki kandydatów do władz SU. 23 września o godzinie 15.25 w świetlicy odbędzie się spotkanie z wyborcami. Każda klasa powinna wyznaczyć 2-3 osoby, które tego dnia będą chciały poznać programy wyborcze kandydatów i zadać im pytania. Wybory będą ważnym wydarzeniem. Udział w nich rozwija postawę obywatelską oraz poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro. Chcemy stworzyć sprawnie działający samorząd, który będzie wsparciem w wielu sprawach organizacyjno - wychowawczych w szkole. Kampania wyborcza to także świetna zabawa. Warto się w nią zaangażować!

Nasza szkoła jest jedną ze szkół zarejestrowanych w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zachęcamy do zapoznawania się z relacjami:

http://www.ceo.org.pl/pl/samorzad/news/przygotowania-do-wyborow-w-gimnazjum-nr-2-w-luboniu

Aneta Jankowska-Łukomska

Pan Zbigniew Kędziora pomógł nam w przygotowaniu terenu wykorzystywanego m.in. podczas lekcji wychowania fizycznego. Z własnej inicjatywy i przy użyciu swojego sprzętu skosił trawę, która mocno utrudniała wykonywanie ćwiczeń. Dzięki życzliwym rodzicom uczniów łatwiej jest nam realizować zadania szkoły. Serdecznie dziękujemy za pomoc! 

                   

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie