Przejdź do strony:

29 maja odbył się także Finał Rejonu Wschodniego w Siatkówce Plażowej Chłopców. W Dolsku zagrali reprezentanci G2: Krzysztof Walczak 3e i Marcel Osiński 3a. Ich pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Wrześni. Walka była wyrównana. W pierwszym secie przegrali zaledwie dwoma punktami. Drugi mecz nie przysporzył im kłopotów - wygrali z Gimnazjum w Krzykosach. Niestety, w kolejnym pojedynku ulegli drugiej drużynie reprezentującej Gimnazjum we Wrześni. Ostatecznie zajęli piąte miejsce. Sukcesem jest, że Gimnazjum nr 2 w Luboniu kolejny raz zagrało w Finale, a chłopacy zaprezentowali wysoki poziom. Dziękujemy! 
 

G2

29 maja odbył się Finał Województwa w Lekkiej Atletyce. Zakwalifikował się do niego Mariusz Dotka 3d. Wystartował w biegu na 2000 metrów. Na dwudziestu jeden startujących zajął 8 miejsce z czasem 6,23,28 sekund. Gratulacje, Mariusz !!! 

                 

Marcin Zabłocki

20 maja pełni zapału i w dobrych humorach uczniowie klasy 3e wyruszyli na Kaszuby. Poznawanie tego urokliwego regionu rozpoczęliśmy od Centrum Edukacji i Promocji Szymbark. Dom do góry nogami zawrócił nam w głowach dosłownie i w przenośni smiley. Drugiego dnia spełniło się nasze marzenie -piasek,morze ,słońca blask-na Helu nasz pierwszy raz. Foki i piękne widoki - pozwoliły zapomnieć nam o codziennych stresach. Wieczory spędzaliśmy bardzo aktywnie poprzez różne gry i zabawy oraz tańce smiley. Trzeciego dnia zmierzyliśmy się z własnymi słabościami - pot, łzy,szramy na twarzy, uszczerbki w psychice i rozdarte spodnie - tych wszystkich wrażeń dostarczył nam park linowy. Po tych niesamowitych przeżyciach wybraliśmy się na rejs statkiem po Jeziorze Ostrzyckim. Stamtąd na Wieżycę (329 m n.p.m.) najwyższy szczyt tego regionu i dalej do Kartuz-Kolegiata. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy w Muzeum Garncarstwa w Chmielnie. Poznaliśmy tajniki wyrobu ceramiki. Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domu smiley
                                                        
 

Uczniowie 3e

W czasie lekcji muzyki uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy m.in. w zakresie istniejących gatunków tańca. Gimnazjaliści poznali historię rozwoju tańców standardowych, jak fokstrot, walc angielski, polonez, tango czy tańce latynoamerykańskich (samba, rumba, cha-cha). Grupa uczniów przygotowała elementy  multimedialne oraz zaprezentowała poszczególne tańce. Pokaz wzbudził aprobatę wśród młodzieży. Szybko przyswoili sobie podstawowe układy zumby, walca oraz poloneza i postanowili od razu wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną. Szczególnie odważni okazali się chłopcy smiley. Tak na wesoło i tanecznie odbyła się lekcja muzyki. 

Dorota Mucha
Przejdź do strony:
Uczniowie