Przejdź do strony:

Klasa 1 f włączyła się w opiekę nad grobami poległych w obozie żabikowskim, które znajdują się na lubońskim cmentarzu. Po lekcjach: Kamila, Adrian, Julia, Wiktoria, Bartek, Eryk, Nikodem, Oliwia, Magda, Marysia, Dawid i Patryk porządkowali miejsce spoczynku, usuwając gałęzie i czyszcząc nagrobki. 

Paulina Hącia

Czworo uczniów naszej szkoły, a jednocześnie troje radnych Młodzieżowej Rady Miasta Luboń: Oliwia Kruger, Antonina Kwiatkowska, Oliwia Miłek i Michał Jelinski zostało posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży. W ramach działań kwalifikujących do udziału w obradach gimnazjaliści musieli zrealizować zadanie rekrutacyjne pt.„Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Oliwia i Antonina zaproponowały zmiany dotyczące lubońskich „Szacht”, a Oliwia i Michał terenów nad Żabinką. Obie ekipy przeprowadziły badania, a następnie zaprosiły sojuszników na spacer po miejscach, na których chcą dokonać przeobrażeń. Działania zostały udokumentowane na filmie. Do 30 maja mają czas na realizację zapowiadanych zmian, a 1 czerwca wezmą udział w obradach w Warszawie. Gratulujemy sukcesu!

              

 

 

Paulina Hącia

16 kwietnia klasy 1e i 2g  wybrały się do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Celem wyjazdu był udział w spektaklu „Jezioro Łabędzie” na podstawie oryginalnej choreografii Lwa Iwanowa i Mariusa Petipy. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego zabrał nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Poznaliśmy historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. Jest to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Wszyscy z zaciekawieniem podziwialiśmy tancerzy, którzy brali udział w widowisku. Zwłaszcza gdy zdaliśmy sobie sprawę, ile czasu musieli oni poświęcić, by osiągnąć zamierzony efekt. 

                  

Urszula Dorsz

17.04 odwiedziliśmy z klasami 2c i 1b Muzeum Narodowe, aby wziąć udział w lekcji na temat "Fałszerze sztuki". Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali krótkiego wykładu, podczas którego dowiedzieli się: co to jest kopia, falsyfikat, reprodukcja i replika. Pani Joanna Bryl opowiadała również o tym, KTO JEST FAŁSZERZEM sztuki oraz zadała naszym uczniom kilka zagadek związanych z obrazami z Muzeum. Po prelekcji gimnazjaliści szukali obrazów na z papierowych wycinków, układali puzzle oraz szukali obrazów na podstawie cytatów w języku niemieckim. Lekcja muzealna była prowadzona w językach: niemieckim i polskim. 
Opiekunami były: Joanna Wojciech i Anna Trąbała.
 

Anna Trąbała
Przejdź do strony:
Uczniowie