Przejdź do strony:

W czasie lekcji muzyki uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy m.in. w zakresie istniejących gatunków tańca. Gimnazjaliści poznali historię rozwoju tańców standardowych, jak fokstrot, walc angielski, polonez, tango czy tańce latynoamerykańskich (samba, rumba, cha-cha). Grupa uczniów przygotowała elementy  multimedialne oraz zaprezentowała poszczególne tańce. Pokaz wzbudził aprobatę wśród młodzieży. Szybko przyswoili sobie podstawowe układy zumby, walca oraz poloneza i postanowili od razu wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną. Szczególnie odważni okazali się chłopcy smiley. Tak na wesoło i tanecznie odbyła się lekcja muzyki. 

Dorota Mucha

26 maja Oliwia Miłek, Michał Jelinski i Oliwia Krüger wraz z panią Pauliną Hącią udali się na spotkanie do Urzędzie Wojewódzkiego w Poznaniu. Nasz wyjazd składał się z dwóch części. W pierwszej omówiliśmy wyjazd w ramach XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży, a w drugiej spotkaliśmy się z wyjątkowymi osobami- wojewodą panem Piotrem Florkiem, panią kurator Elżbietą Walkowiak i panem senatorem. Mogliśmy zadawać wiele pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Rozmowa przerodziła się w interesującą dyskusję polityczną. Na miejscu otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Już nie możemy doczekać się dalszej części, która będzie 31.05-01.06 w Warszawie! 

 

                                                                                                                     

Oliwia Krüger, 3e

Urząd Miasta w Luboniu zorganizował Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pt. ”Dzieci naucza nas segregować śmieci”. Zadaniem uczestników było stworzenie przez uczniów hasła zachęcającego mieszkańców do segregacji odpadów. Uczniowie naszej szkoły stworzyli ciekawe sentencje pokazujące ich poważne podejście do ekologii. Jury konkursowe najwyżej oceniło hasło: "Segreguj śmieci, chroń świat dla swoich dzieci”, którego autorką jest Karina Frąckowiak z klasy 3e. Karina zdobyła pierwsze miejsce! Nagroda, która odebrała- mikroskop biologiczny, wzbogaciła wyposażenie pracowni przyrodniczej. Gratulacje i podziękowania dla autorki hasła! 

           

 

                                                                                                                                                    

Joanna Taberska

23 maja odbył się III Festyn Rodzinny "Majówka z klasą" w Gimnazjum nr 2 w Luboniu. W jego przygotowanie i przeprowadzenie zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Na boisku szkolnym ustawiliśmy naszą scenę oraz stoiska poszczególnych klas. Zrobiło się kolorowo od baloników i innych ozdób, o które postarali się gimnazjaliści. Działo się bardzo dużo - tańczylismy, przede wszystkim zumbę, śpiewaliśmy, graliśmy w szachy, rzucaliśmy do tarczy, malowaliśmy twarze, rysowaliśmy motyle, zajadaliśmy słodkości, smakowaliśmy kiełbaski i karkówkę z grilla, rozkoszowaliśmy się grochówką i zupą gulaszową itd., itd. Ważnym elementem Festynu były zajęcia sportowe (w tym tenis dla dzieci, spinning, nordic walking dla dorosłych, taekwondo dla dzieci) oraz rozgrywki między uczniami, rodzicami i nauczycielami w piłkę nożną i siatkówkę. Ostatnim punktem imprezy było wspólne ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski pod okiem sympatycznych lubońskich strażaków. Humory dopisywały wszystkim. 

Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy włożyli sporo wysiłku, aby nasze przedsięwzięcie się udało. Wszyscy kolejny raz pokazali, że chcą i umieją wspólpracować dla dobra szkoły. Dziękuję także za występ zespołowi tanecznemu "Grawitacja" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu.

Poniżej filmik Miłosza Latosi, zachęcam do obejrzenia i .... wspomnień smiley https://youtu.be/dLYNkY7LgSs 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie