Przejdź do strony:

W czwartek 21 kwietnia odbyły się zawody lekkoatletyczne. Nasi uczniowie spisali się wspaniale. Oto najlepsze wyniki: dystans 1000m 3m Martyna Koćmierowska awans do rejonu; pchnięcie kulą 3m Kuba Maćkiewicz 11,14m - awans do rejonu; skok w dal 4 m Krystian Bryński 5,66cm awans do rejonu, 100m 2m Damian Fabiś 11,64s awans do rejonu, 1000m 4m Mateusz Frąckowiak 3,05s awans do rejonu; 2000m 2m Patryk Jakubowski 6,56s awans do rejonu; 2000m 3m Damian Budziszewski 6,57s awans do rejonu; sztafeta 4x100m 2m Dominik Olbrych/ Kuba Fabiś/ Krystian Bryński/ Damian Fabiś 49,09s awans do rejonu; sztafeta szwedzka 4m Kuba Kowalewski/ Klaudiusz Siuda/ Krzysztof Szewczyk/ Maurycy Kaźmierczak 2,24s.
POZOSTAŁYM OSOBOM RÓWNIEŻ GRATULUJEMY SPORTOWEJ POSTAWY I POPRAWIENIA WYNIKÓW Z ZAWODÓW MIEJSKICH!!!
20 maja - zawody rejonowe na stadionie Olimpia Poznań.
 

Marcin Zabłocki

22 kwietnia na boisku ORLIK w Luboniu odbył się Finał Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Pobiedzisk, Suchego Lasu, Baranowa i Lubonia– organizatora zawodów. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10 minut. Turniej stał na wysokim poziomie. Nasi gimnazjaliści nie mieli w tym dniu szczęścia i mimo walecznej gry zajęli 4 miejsce. To i tak duży sukces! Kolejność końcowa turnieju: Gimnazjum w Pobiedziskach, Gimnazjum w Baranowie, Gimnazjum w Suchym Lesie, Gimnazjum nr 2 w Luboniu.

 

                                                              

 

 

 

 

 

Opiekun: Krzysztof Błaszczyk

Tegoroczne, jubileuszowe podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu ARSENAŁ PAMIĘCI, utrwalającego okruchy narodowej historii, odbyło się w dniach 21 – 23 kwietnia w Łodzi. Już po raz piętnasty miało miejsce uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu. Spotkanie zostało zorganizowane w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Łodzi. Uroczystość prowadził druh Krzysztof Jakubiec - pomysłodawca i główny organizator, który przypomniał wszystkim obecnym postać Janka Bytnara - „Rudego” z „Kamieni na szaniec”. Tego samego dnia, po zakończeniu gali i zakwaterowaniu, udaliśmy się na wieczorny spacer. Mieliśmy okazję przejść się ulicą Piotrkowską, jedną z najdłuższych ulic nie tylko w Łodzi, ale i w Europie. Główną atrakcją i nagrodą dla laureatów była całodniowa wycieczka po regionie łódzkim, która odbyła się drugiego dnia naszego pobytu. Byliśmy w skansenie rzeki Pilicy oraz rezerwacie „Niebieskie źródła”. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Inowłódz, w którym podziwialiśmy kościół św. Idziego, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego i budynek dawnej synagogi. Przed zwiedzaniem bunkra w Konewce odwiedziliśmy Spałę, gdzie znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Ostatnim punktem naszej wycieczki była fascynująca wędrówka po unikatowej w skali kraju atrakcji turystycznej, jaką są groty w skale piaskowca w Nagórzycach. Wieczorem wyruszyliśmy do Manufaktury, dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, a obecnie jednego z najbardziej znanych obiektów Łodzi. Ostatni dzień spędziliśmy na gali podsumowującej XV Arsenał Pamięci, która odbyła się w największej rezydencji fabrykanckiej w Polsce, gdzie obecnie mieści się Muzeum Miasta Łodzi. Uroczystość uświetnili swoją obecnością liczni zaproszeni goście reprezentujący miejscowe władze i żyjący świadkowie historii – żołnierze AK i harcerze. Wśród nich była kuzynka Janka Bytnara – Barbara Bytnar, a gawędę prowadziła tradycyjnie Pani Barbara Wachowicz. Cały pobyt w Łodzi był niezwykle udany, dostarczył nam wielu wrażeń i zachęcił do udziału w kolejnych edycjach Arsenału Pamięci. Krótki filmik z uroczystości można zobaczyć na stronie lokalnej telewizji https://tvtoya.pl/news/show/13107

                                                           

Paulina Hącia i Katarzyna Urbaniak z laureatami

We  wtorek 19 kwietnia, korzystając z czasu wolnego od zajęć lekcyjnych, nasza klasa  wybrała się do kręgielni Czarna Kula, gdzie wzięliśmy udział w Wiosennym Turnieju w Kręglarstwie Klasycznym. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitali nas serdecznie organizatorzy konkursu i rodzice naszych kolegów: pani Agata Kamińska i pan Maciej Dokowicz. Na początek mieliśmy 30-minutowy trening, aby każdy mógł zapoznać się z techniką rzutu oraz spróbować swoich sił. Później zaczęły się rywalizacje pomiędzy dziewczynami i chłopakami. Okazało się, że w kategorii kręglarstwa klasycznego najlepszą trójką dziewczyn z naszej klasy są: Zuzanna Maciejewska, Julia Rypińska i Alicja Gronek, a najlepszymi chłopakami: Kacper Kamiński, Maksymilian Mazurczak oraz Mateusz Dokowicz. Na koniec zagraliśmy mixty, zespół stanowili chłopak i dziewczyna. Najlepszy wynik uzyskali Julia Rypińska i Bartek Lembicz. Podczas rywalizacji wszyscy siebie dopingowaliśmy i było dużo śmiechu oraz radości. Wygranym nagrody wręczyli organizatorzy oraz prezes klubu Czarna Kula, pan Bronisław Bednarek. Towarzyszył temu wspólny trzykrotny okrzyk ,,rzut" na cześć wygranych. Turniej był dla nas kolejna okazją do integracji i wspaniałej zabawy. 

                                                                                                                                            

Alicja Gronek Ig
Przejdź do strony:
Uczniowie