Przejdź do strony:

7 września nasi wolontariusze udali się do miejscowości Trzebaw do restauracji Delicjusz. Odbywała się tam zbiórka pieniędzy na rozbudowę Hospicjum Palium w Poznaniu. Pełni zapału w niedzielne południe na miejscu stawili się: Paulina Stankiewicz 2h, Ola Urbaniak 2h, Maja Malinowska 2f, Paulina Lemke 2f, Patrycja Kwaśniewska 3f, Monika Nawrot 3f, Julia Stachowiak 3f, Beata Konieczna 3f, Paulina Mikulska 3f,  Miłosz Latosi 3f, Krzysztof Walczak 3e i Mikołaj Jakubowski 3e. Towarzyszyły im p. Katarzyna Pilarska (wicedyrektor), p. Wiesława Stankiewicz (nauczycielka G2) i p. Barbara Grochal, odznaczona Orderem Uśmiechu twórczyni motylego wolontariatu, koordynatorka poznańskich akcji.  Nasza młodzież promowała szkolny wolontariat, rozdawała motyle i zbierała pieniądze. Gimnazjaliści brali udział także w wesołych rozgrywkach sportowych z młodszymi dziećmi. Pokazali, że wolontariusz to osoba uczynna i pomocna, ale także miła, sympatyczna i życzliwa. 

Relacja filmowa z akcji - film autorstwa Miłosza Latosi z klasy 3f:

 
 

Jolanta Walczak

Otrzymaliśmy kolejne podziękowanie od wojewody wielkopolskiego za nasze działania w "Małym wolontariacie" w roku szkolnym 2013/2014. My już teraz przystępujemy do kolejnych akcji wolontariackich. W niedzielę grupa uczniów klas trzecich weźmie udział w zbiórce funduszy dla poznańskiego hospicjum Palium. Odbędzie się ona w restauracji Delicjusz w miejscowości Trzebaw. Zatem... wolontariusze na start! 

                      

G2

Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu bierze udział w konkursie „Uwolnij energię!”, który ogłosiła organizacja Greenpeace w Polsce z okazji 10-lecie swojego istnienia. Zwycięzcy konkursu otrzymają mikroelektrownię OZE, dzięki której możliwe będzie wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Przeszliśmy już dwa etapy konkursowe, kolejny zależy od głosowania internautów, gdyż to oni zdecydują, które zgłoszenia znajdą się w finale. Dlatego zwracamy się  do całej społeczności Gimnazjum, absolwentów, ich rodzin, znajomych, przyjaciół, mieszkańców naszego miasta i okolic z prośbą o oddanie głosu na naszą szkołę. 
W naszym zgłoszeniu chcieliśmy pokazać, że Gimnazjum nr 2 w Luboniu jest szkołą pełną pozytywnej energii, zaangażowaną w różnorodne projekty, której nie są obojętne problemy środowiska naturalnego i której zależy na działaniach zmierzających do propagowania postaw proekologicznych. 
Głosować można za pomocą internetu w dniach 1-9 września br. na stronie http://www.greenpeace.pl/konkurs/ 
Z góry dziękujemy za oddane głosy !

Magdalena Madajczyk-Głowacka

1 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Wzorem dwóch ostatnich lat odbyły się dwie uroczystości: dla uczniów klas drugich i trzecich oraz dla pierwszoklasistów. Funkcję prowadzących pełnili Ania Klemczak i Łukasz Kalinowski. Młodzież powitali p. dyrektor Jolanta Walczak oraz p. burmistrz Dariusz Szmyt. Klasa 2c, przygotowana przez p. Katarzynę Kozłowską i p. Magdalenę Kaszkowiak, świetnie zaprezentowała szkolno-uczniowski skecz, w którym humorystycznie pokazano postawy gimnazjalistów (aktorzy: Michalina Maćkowiak, Łukasz Kalinowski, Dominika Szymanda, Barbara Rosa). Ta sama klasa po raz pierwszy wystawiła poczet sztandarowy (Dominika Maik, Ludwika Paszko, Krzysztof Flagmański). Po części oficjalnej uczniowie z wychowawcami udali się na spotkania klasowe w salach. Za przygotowanie uroczystości dziękuję p. Kozłowskiej, p. Kaszkowiak, uczniom klasy 2c i 2d oraz Pawłowi Reksińskiemu, Marcelowi Osińskiemu i Maksowi Saporowskiemu (obsługa sprzętu nagłośnieniowego).
W roku 2014/2015 w G2 stworzono dwadzieścia pięć oddziałów: osiem klas pierwszych, osiem drugich i dziewięć klas trzecich. Na poziomie klas drugich i pierwszych funkcjonują klasy: językowa i matematyczno-fizyczna. Wśród klas drugich jest klasa bezpieczeństwa narodowego, wśród pierwszych – usportowiona. 
W szkole zatrudnionych jest obecnie pięćdziesięciu dziewięciu nauczycieli. Od września do kadry dołączyli p. Alicja Baszczyńska (język hiszpański) oraz ksiądz Artur Michalak. 
W czasie wakacji stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskały p. Hanna Grus-Krężelewska (wychowanie fizyczne) i p. Paulina Hącia (historia, wos, logopedia), natomiast nauczycielami mianowanymi zostali: p. Anna Trąbała (język niemiecki, decoupage), p. Monika Siwek (geografia) i p. Marcin Zabłocki (wychowanie fizyczne).

 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie