Przejdź do strony:

Nasi gimnazjaliści, jak co roku, wzięli udział w konkursie "Anioły strzegą szkoły" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Luboniu. Prace zostały wykonane na zajęciach artystycznych. Były bardzo piękne. Pokazywały pomysłowość i zaangażowanie nastoletnich artystek z klas drugich. Jury doceniło to i przyznało najwyższe miejsca. I miejsce zajęły Marianna Kubicka i Sandra Świerkowska  z klasy 2b (wspólna praca), II miejsce - Adrianna Smura z klasy 2f. Gratulujemy! Uczennicami opiekowała się p.Dorota Mucha. 

Dorota Mucha

9 grudnia spotkali się wolontariusze, nauczyciele, przyjaciele wolontariatu, Panie z Uniwersytetu III Wieku i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. Postanowiliśmy wspólnie przygotować życzenia i ozdoby świąteczne dla pacjentów Hospicjum Palium w Poznaniu. Kolejne, wielopokoleniowe spotkanie pokazało, że wiele możemy się od siebie nauczyć. Powstały piękne kartki, choinki, bombki i bałwanki. Sami zobaczcie, jakie są efekty naszej współpracy:-) Do akcji przyłączyła się grupa modelarska. Z uwagi na bardzo długi czas przygotowywania przepięknych motyli uczniowie już teraz zaczęli tworzyć prace, które przekażemy do hospicjum wiosną.
Na początku grudnia zakończyliśmy także akcję "szaliki". Bardzo dziękuję wszystkim, którzy je wykonali. W akcję włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i seniorzy. Z pewnością wiele nauczyliśmy się od siebie. 56 przygotowanych wspólnie szalików trafi do bezdomnych. Dziękujemy za wspólne działania i zachęcamy do włączania się w kolejne:-) 

 

Magdalena Przybylska

Także 9 grudnia spotkaliśmy się w gronie wspaniałych rodziców oraz uczniów klasy 2a, aby zamienić naszą salę w "Fabrykę słodyczy". Inspiracji było wiele, rąk do pracy i zapał wszystkich - cudowne! Powstały własnoręcznie wykonane cukierki: od małych na choinkę do wielkich na sufit:)) Jest pięknie pachnąca choinka, elfy na oknach, lizaki, piękne światełka i pierniki na choince. Przy cudownej muzyce i pysznościach do herbaty powstały prawdziwe arcydzieła. Wspaniale jest spotkać się z "Najlepszą ekipą Świętego Mikołaja z mojej 2a".
Dziękuję dzielnym dzieciakom, które w piątkowe popołudnie poświeciły aż trzy godziny weekendu dla wspólnej sprawy. Jeszcze większe podziękowania dla rodziców: pani Wincior, Kubiak, Siudzińskiej, Spychała, Wawrzyniak, Łuczak, Sowackiej, Serkowskiej oraz panom: Fabisiowi, Nowickiemu i Sowackiemu.  Przepełnia mnie duma:)))) 

Wiesława Stankiewicz

Andrzej Gauza z klasy 3h został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. W trudnych eliminacjach rejonowych zdobył 45/50 punktów! Gratulujemy serdecznie! Andrzej przygotowuje się do konkursu pod opieką p.Anety Jankowskiej-Łukomskiej. 

                  

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie