Przejdź do strony:

Z okazji 25 rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów, w naszej szkole odbyły się działania, przybliżające uczniom wydarzenia sprzed ćwierćwiecza. Klasy II d oraz III b odwiedziły IPN i Muzeum Poznańskiego Czerwca, gdzie uczniowie poznali realia PRL-u. W oddziałach zostały przeprowadzone „lekcje wolności”, w czasie których młodzież dowiedziała się o przebiegu wyborów 4.06.1989 r. i okolicznościach, które do nich doprowadziły. Cała społeczność szkolna wysłuchała audycji przygotowanej przez uczennice klasy III a i obejrzała okolicznościową wystawę. W wyniku przeprowadzonych działań uczniowie dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie dla transformacji ustrojowej w Polsce miały wybory czerwcowe.

Nauczyciele historii

2 czerwca odbył się szkolny konkurs "Mam talent" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Z roku na rok w tej sympatycznej imprezie bierze udział coraz więcej uczniów. Na scenie pojawili się pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści. Jury w składzie: p. Jolanta Walczak, p. Anna Trąbała, p. Dorota Mucha, p. Justyna Szczodrak, Julia Kolenda 3a i Agata Lewandowska 3a stanęło przed bardzo trudnym zadaniem. Ostatecznie przyznano pierwsze miejsce ex aequo Klaudii Ziomek 1h (świetne wykonanie piosenki "Za duża, z mała") i Mikołajowi Makowskiemu 3a (mistrz karcianych sztuczek), drugie - Michalinie Maćkowiak 1c ("Niepokonani"), trzecie  Patrykowi Matusiakowi 3c (śpiew). Poza laureatami wystąpili inni wokaliści, duety gitarowy oraz wokalny, tancerze i pianistka. Wszystkim gratulujemy talentu i dziękujemy za przemiłe popołudnie! 

 

J.W.


W dniu 31 maja uczennice Karina Lewicka z 2 c i Wiktoria Kaszkowiak z 3f, wzięły udział w Wojewódzkim konkursie pięknego czytania LESEN GEHEN. Organizatorem konkursu był GOETHE INSTITUT. Walka była bardzo zacięta, a nasze uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę, czytając wiersze klasyków niemieckich. Do domów wróciły z nagrodami i dyplomami. Dziewczyny przygotowała do udziału w konkursie p. Anna Trąbała. 
 

Anna Trąbała

W dniach 31.05-01.06, uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Luboniu, Marta Pawlak i Jakub Lesiński, uczestniczyli w XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Było to dla nich niesamowite wyróżnienie. "Razem z Kubą bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, mieliśmy warsztaty w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Zostaliśmy podzieleni na 22 grupy w zależności od wybranego tematu. Nasz wybór padł na "Rozwijanie zdolności liderskich w działalności społecznej". Zajęcia prowadził Pan Kamil Grabowski z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Po zakończeniu warsztatów udaliśmy się do hotelu. W tym czasie integrowaliśmy się nie tylko z osobami z naszego regionu, ale z całej Polski! Następnego dnia, mimo bardzo wczesnej pobudki, z uśmiechami na twarzy pojechaliśmy do sejmu. Na początku spotkaliśmy się z przedstawicielami partii politycznych, a o godzinie 10 rozpoczęła się XX sesja SDiM. Obrady trwały do godziny 13.30. W ciągu tych kilku godzin wypowiedziało się 32 posłów, w tym także Kuba. Zadaliśmy pytania Pani Minister Ewie Kopacz, a także głosowaliśmy za poprawkami i ustawą. Uważam, że ten wyjazd, to najlepsze, co mogło się nam przytrafić. Wróciliśmy ze wspaniałymi wspomnieniami, które na długo pozostaną nam w pamięci." 

                   

Marta Pawlak, 2a
Przejdź do strony:
Uczniowie