Przejdź do strony:

8 grudnia klasą 2a pod opieką pani Romany Kłos i pana Marcina Zabłockiego wybrała się na wycieczkę integracyjną do Poznania. Najpierw pojechaliśmy na kręgle do Galerii MM. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Po dwóch godzinach gry przeszliśmy na Stary Rynek. Tam odbywał się jarmark świąteczny. Nauczyciele wymyślili konkurs - naszym zadaniem było wykonać najlepsze świąteczne selfie. Wszyscy bardzo się starali, nasze selfie były niesamowite! Zwycięzca Olivier Grabias w nagrodę otrzymał czekoladowego Mikołaja. Do Lubonia wróciliśmy ok. godziny 17 w świetnych humorach. 

 

Julia Michalska

Kajetan Frąckowiak z klasy 3h zajął I miejsce za pracę literacką w II Wielkopolskim Konkursie Kryminalnym „Studium zbrodni” dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych odbywającym się pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Kajtek napisał świetny kryminał. Komisja doceniła przede wszystkim twórcze podejście do tematu i oryginalność. Gorące gratulacje dla następcy Agathy Christie! 

                 

 

Jolanta Walczak

Weronika Machalska, uczennica klasy 2 g, zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młodzi Twórcy Literatury” zorganizowanym przez Książnicę Płocką. Weronika napisała esej na temat „Inny-Obcy-Nerd?”.  W swojej pracy ukazała, że „inność” boli, a słowa mogą ranić równie mocno jak ciosy. Dojrzałe przemyślenia na temat nietolerancji i uczuć, które ona rodzi, zapewniły Weronice miejsce na podium wśród najlepszych twórców literatury. Serdecznie gratulujemy Weronice!

                                  

           

Katarzyna Kozłowska

Dziś laureaci Mikołajkowego konkursu "Chemia na wesoło" otrzymali dyplomy i słodkie nagrody ufundowane przez firmę Colian Goplana. Przypominam, że zwycięzcy to: I miejsce: Sylwia Błażejak i Patryk Frąckowiak kl. 3b; II miejsce: Anna Klemczak i Dominika Szymanda kl. 3c; III miejsce zdobyły dwie drużyny: Jakub Fąferek i Kamil Wójcik kl. 3c; Karolina Borowska i Zuzanna Szyk kl. 3b. Organizatorkami konkursu były p. Joanna Taberska oraz p. Patrycja Kędziora. 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie