Przejdź do strony:

Nie dla wszystkich szkolny tydzień kończy się o 15.15 w piątek - przekonała się o tym klasa 2d, która wieczorem 19 maja rozpoczęła swoją „Noc w szkole”. Postawiliśmy na integrację poprzez gry planszowe, zabawy, czytanie czy przez zwykłe rozmowy - bo te na szkolnych korytarzach w końcoworocznym zamieszaniu często krążą tylko wokół ocen i nauki. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze dzięki p.Klaudii Ochowiak i mamie jednej z naszych koleżanek – p.Pioterek. Prócz integracji mieliśmy też moment na coś do zjedzenia - zamówioną pizzę oraz inne przekąski i pyszne napoje. Naszym opiekunkom nie daliśmy zmrużyć oka, ale na koniec wzorowo posprzątaliśmy obie sale, z których korzystaliśmy i wszyscy rozeszli się do domów. Czekamy już na kolejne takie wydarzenie w przyszłym roku szkolnym! 

Maksymilian Herr 2d

27 maja odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Jak co roku zaoferowaliśmy wiele atrakcji. Klasy przygotowały wspaniałe, kolorowe stoiska, na których można było znależć wszelakie różności: od upieczonych przez uczniów i rodziców słodkich przysmaków, przez losy, loterie, gadżety - do obrazów wykonanych przez gimnazjalistów i książek. Wspaniały zapach przyciągał amatorów grilla:) Goście mogli wypić kawę w kawiarence i obejrzeć występy uczniów. Były warsztaty plastyczne dla najmłodszych, a drugoklasiści zapraszali do samodzielnie zoganizowanego "Escape Room'u". Na scenie gimnazjaliści prezentowali: piosenki (solo i w duecie), grę na gitarze, zabawę z kubeczkami, taniec (nowoczesny, salsa, zumba, breaking). Prowadziliśmy także chartatywny kiermasz książek, z którego środki przekażemy na leczenie dzieci chorych na nowotwór. Punktem kulminacyjnym Festiwalu okazała się gra wzorowana na teleturnieju „Milionerzy” przygotowana i prowadzona przez Radę Rodziców. Walczyły trzyosobowe zespoły (uczeń, nauczyciel, rodzic). Emocje były bardzo duże, a wiedza uczestników w pełni wystarczyła, aby zdobyć finałowe 5 tys.zł. Całą kwotę otrzymaliśmy od sponsora: Pana Andrzeja Kaczmarka, właściciela Firmy „AK Spółka z o.o.” Serdecznie dziękujemy! 
Gorąco dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego Festynu. Za rok spotykamy się znowu! 

Jolanta Walczak

Główną gwiazdą Festiwalu była Agata Buzek. Aktorka wręczała też laureatom pierwszą nagrodę. W tym roku Złoty Frankofilm przypadł w udziale III LO z Lublina, za film pt. „Theodore” Ani Jakubowskiej. "Poruszył nas i zachwycił swą prostotą" – argumentowała Agata Buzek, która była przewodniczącą jury. Srebrny FrankoFilm zdobyli uczniowie z Liceum Plastycznego z Supraśla, za film pt. „Pergola”. Brązowy Frankofilm wywalczyła ekipa Caracolda Films z Poznania za „Solution Alternative”. Nagrodę Publiczności widzowie przyznali Lycee Slave z Ołomuńca w Czechach. Łącznie w Festiwalu wzięło udział ponad 150 uczestników nie tylko z Polski, ale także Niemiec, Rumunii, Czech czy Belgii. Przedstawicielami Gimnazjum nr 2 w Luboniu byli: Wojciech Biskup, Jakub Dehmel i Wiktoria Kasztelan, którzy zastąpili autorów filmu obecnych absolwentów: Konrada Szychowiaka i Paulinę Szukalską oraz Filipa Wesołowskiego. Oprócz pokazów konkursowych uczestnicy wzięli udział w koncercie Marcina Pukaluka, który komponując muzykę na żywo, dał podkład do niemego filmu Bustera Keatona "Generał". W drugim dniu festiwalu uczestnicy wzięli udział w master class z aktorką Agatą Buzek, gdzie poznaliśmy siłę wyobraźni i równowagi w procesie twórczym. 

https://www.youtube.com/watch?v=j_gsP2QPmpw

Łukasz Budzyński
Przejdź do strony:
Uczniowie