Przejdź do strony:

Dwie klasy trzecie: 3a i 3g udały się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które mieści się na Starym Rynku w Poznaniu. Młodzież miała możliwość zobaczyć stałą ekspozycję – POLSKIE PAŃSTWO POWSTAŃCZE LAT 1918-1919 W BYŁYM ZABORZE PRUSKIM. Mogła także sprawdzić swoją wiedzę na temat powstania, biorąc udział w interaktywnym quizie. Największe wrażenie na zwiedzających wywarły materiały dźwiękowe i filmowe, które dopełniały ekspozycję. 

 

Katarzyna Kozłowska

22 grudnia spotkaliśmy się w szkole, aby przeżyć tradycyjne klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie dzielili się opłatkiem i składali życzenia. Przygotowali też małe uczty smileyskładające się w większości z wypieków oraz owoców. Gimnazjaliści często śpiewali kolędy, gdzieniegdzie słychać było akompaniament gitar. Były prezenty, wśród nich bardzo często książki yes. Niektóre klasy zrezygnowały z upominków, przeznaczając pieniądze na szczytne cele. Klasa 3c postanowiła wesprzeć kwotą 560 złotych jeden z poznańskich Domów Dziecka, z kolei 2d zebrała 410 złotych dla schroniska dla zwierząt w Przyborówku. Po części z wychowawcami zebraliśmy się w holu, by razem obejrzeć okolicznościowy występ. Najpierw jednak wręczono nagrody uczniom - laureatom konkursów muzycznego i plastycznego (Urszula Hawrusik 1g, Julia Breszyk 1a, Błażej Staśkiewicz 1b, Agnieszka Kierzynka 1c, Sandra Morawiak 1c, Wiktoria Targońska 1c, Julia Zandecka 1c, Martyna Malinowska 1g, Dobrochna Stachowiak 1g) oraz klasom wyróżnionym w konkursie Samorządu Uczniowskiego na najładniejszy wystrój sal (I miejsce: 2a, II miejsce: 3h, III miejsce: 3e i 3f, wyróżnienia: 2g i 2c). Później nastąpił czas jasełek w wykonaniu klas 1g i 2b. Uczniowie pokazali, co naprawdę liczy się w Świętach Bożego Narodzenia - miłośc i życzliwość okazane drugiemu człowiekowi. Przedstawienie było wspaniale przygotowane oraz wykonane, teksty i śpiew zmuszały do zastanowienia i naprawdę wzruszały! Bardzo dziękuję klasom 1g, 2b oraz paniom: Ilonie Walkowiak, Ewie Rubisz i Dorocie Mucha. 

Jolanta Walczak

21 grudnia w szkole można już było w pełni napawać się atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W salach królowały choinki i odbywały się intensywne próby jasełek. Tradycyjnie odwiedzili nas harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju. Tegorocznej sztafecie przyświeca hasło: „Odważnie twórzmy pokój”. Po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Z kolei wieczorem - zwyczajem lat poprzednich - odwiedzili nas absolwenci. Przygotowaliśmy dla nich krótki występ składający się ze scenek teatralnych, tańca i śpiewu. Później razem z dawnymi wychowawcami rozeszli się do sal, by opowiedzieć o swoich nowych szkołach i powspominać czasy gimnazjalne. Było bardzo, bardzo miło!
Dziękuję uczniom, którzy wystąpili na scenie oraz nauczycielom, którzy przygotowali Wigilię Absolwentów i w niej uczestniczyli.

 

Jolanta Walczak

W piątek 16 grudnia odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Najwyższy wynik uzyskał Szymon Bójko z klasy 3g, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Tym samym został  kolejnym naszym finalistą prestiżowego konkursu kuratoryjnego! Serdeczne gratulacje dla Szymona i jego nauczycielki historii p.Katarzyny Urbaniak. 
              

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie